Sünnilugu

Esimest ilmavalgust äriregistris nägi firma 2020 a “covidi” juuni lõpus. Ei olnud just parim aeg firma asutamiseks, aga erinevate põhjuste näol just siis. Põhjuseid oli tegelikult mitmeid. Üks peamisi tegureid oli tegelikult see, et Estove asutaja, endise pottsepana tegutsev Ragnar Anijalg, vajas ellu muutust juba ammu.  Ja selge oli ka see, et üksi tegutsedes rikkaks ei saa. No ei jõua lihtsalt. 🙂

Juba aastaid ennem, hakkas üha enam mõttes kummitama mõte, et midagi peab ju kodus ka saama toota. Aga polnud ruumi. No ühel suvel sai oma esimene mikromõõtu töökoda tehtud. Kohe oli parem tunne. Tol hetkel vajas noor kodu elementaarseid mööbliesemeid ja kuna “ökohulluna” vanast majast sain palju head materjali, siis see kõik tuli loomulikult uuele ringile panna ja samas sain ka ilusaid tootepilte, mida näidata. See tegevus täitis vaimu hästi, aga rahakotti mitte. No ikka polnud süda rahul. Ja tuli edasi mõelda. See jäi mällu kui ökomööbli ajastu.

Niisiis jälle tuli tõsisemalt kukalt kratsida, et kuda siis edasi? Lõpuks jõudsin arusaamisele, et ca 15 + a pottsepakogemust oleks patt maha visata ning midagi peab selle kogemusega ka kodus saama teha. Erinevate tutvuste ja asjaolude kokkusattumisel jõudsin siis poolmoodul suitsusauna kerise loomiseni. Tervitused Gunnile(Gunnar Paalman) kust see pall veerema hakkas! Ja sellest kerisest saigi Estove esimene reaalne toode ja esimene raha firma kontole. Üsna peagi muidugi sai selgeks, et suitsusaun on ikka üsna kitsas sektor ning tuleb uusi asju veel nuputuda.  Siis nuputasin end mõtetes grillimaailma, kus on ka väiksemad tooted, mida reaalne väiksemas töökojas teha ja liigutada. Siis sündiski mini pizzaahi vms keraamilinegrill, nimega UFO ning peale seda ka pizzaahi ratastel. Ah jaa, kõigis toodetes kasutatud metall, on enamasti taaskasutatud ning kui vähegi võimalik, siis Estove võitleb maailma tervise nimel kuni viimse piirini.

TEKKIS KÜSIMUS?Võta julgelt ühendust

Helista: (+372) 52 59 672
Kirjuta: ragnar@estove.ee