Suitsusauna keris ja
plokid välikere jaoks

VÄÄRTUSTAME TAASKASUTUSTLoodusõbralik Eesti käsitöö

Endise pottsepana oli teada, et julge enamik inimesi loobub suitsusaunast soomesauna kasuks ja ühe enam tõenäoliselt “nupukeriste” suunas. Peamine põhjus on loomulikult meeletult pikk kütmisaeg(4-6 h) ja ka suur hulk puid läheb ehk raha. Seega tuli parandada neid ebameeldivaid tegureid esimesena. Ja ka kasutusmugavust. Esiteks siis effektiivsem põlemine pilukolde näol, mis muudab kohe 2 ebameeldivust paremaks, vähem puid, lühem kütmisaeg ja ka puhtam leiliruum. Peale selle on Estove keris ehitatud ka jalgadele, tänu millele saame ahjualuse sooja kätte. See kiirendab ka leiliruumi üles soojenemist ja peale selle aitab ka leiliruumi õhku segada, no nagu saunumi effekt. Ja et veel vähe poleks, siis jalgadel variant tõi ka keriseukse kõrgemale, mis on oluliselt mugavam kasutada. Koldes on kasutatud kvaliteetset Austria shamotti ning nagu eelpool mainitud pilukoldemoodulit (Tuli ja Suits OÜ).

Tehniline info

Üldmõõdud 113x97x91 cm. Mass ca 1000kg ilma kerisekivideta. Kerisekive (olenevalt kividest) ca 500kg. Aga kindlasti soovitaks esimeseks kaheks/kolmeks kihiks firma Kerkese suurimaid kive või koguni kogu ports. Need on küll kallid, aga kestavad, väidetavalt eluaeg. Tavalised suvalised põllukivid on mõtetu ajaraiskamine. Mõne kütmisega hakkavad juba lagunema.

 

Plokid välikere jaoks

Suitsusaunakerise tarvis need said loodud, aga tegelikult saab nendest teha ka muid küttekehi, olgu siis kamin või kaminahi(mõõtudelt sobib ideaalselt 91x113cm) pliit või tavaline ahi, aga peaasi, et see on lahendatud tehnilises mõttes kahe kihilisena. Nende plokkidega saab ka oluliselt lihtsamalt lahendada ahjude lagesi, ilma rauda või valutooteid kasutamata. Ning peale selle, kes pooldavad 100% soojenevaid küttekehi, mõtlen siin siis jalgadele ehitust jne. saades ka sama massi juures suurema hetkevõimsuse. Standard nõuab 85% küttekeha soojenevust. Plokil on tavapottsepa tellisest natuke paremad näitajad, suurem mass, samas olles ka poorsem, mis peaks sooja loovutust pikendama võrreldes tellisega ning ka kiirem paigaldus. Ja muidugi ainulaadne välimus, mida hetkel turul kindlasti pole. Lõigata on ka täitsa ok.

Plokke on saadaval kolmes mõõdus ja neljas värvis.

Mõõdud/kaalud: 113X10x6,5 cm, kaal 16 kg. 91X10x6,5 cm, kaal 13 kg. 69X10X6,5 cm, kaal 10 kg. Aga kui pigmentidega möllata, siis värvivalik lõputu. Põhitoonid on hall, beez, sinakas hall ja valge, viimane võiks olla rahva lemmik. Valget kivi, peale silikaadi turul pole va glasuur pott, aga silikaat on kauge minevik juba ammu. Glasuurist küttekeha on jälle kõige kallim variant, niiet kui sa ikka tahad endale kööki valget ahju või pliiti, siis see on päris hea valik.

TEKKIS KÜSIMUS?Võta julgelt ühendust

Helista: (+372) 52 59 672
Kirjuta: ragnar@estove.ee